PREZRITE SI VIRTUÁLNE PREHLIADKY, FOTOGALÉRIE A VIDEÁ NAŠICH KRÚŽKOV, RÁČTE VSTÚPIŤ TU.
Ak si myslíte, že vedecké pokusy sú pro malé deti predčasné – nie je to tak. Deti sa tu naučia predovšetkým ako byť sústredený a opatrný, čo je pri manipulácii s rôznymi chemikáliami, ale i bežnými domácimi prostriedkami potreba. Samotné vzdelávanie detí ohľadom chemických reakcií a fyzikálnych zákonov je podávané v zrozumiteľnej forme a deti vedomosti podporené vizuálnymi efektmi vstrebávajú neuveriteľne jednoducho. Bezpečnosť je pre nás samozrejme na prvom mieste a tak sú pokusy rozdelené do dvoch kategórií. V prvej kategórii deti sami robia daný pokus a majú tak jasný dôkaz o reakcii. V druhom prípade pokus vykonáva lektor a vysvetľuje ho deťom. Kompletné vybavenie na pokusy je na hodine pripravené a deti si domov odnesú vedomosti a poučenie, ako pokus zopakovať, a občas i nejaký ten výrobok ;-).
Lekcia začína pripomenutím pokusu z predchádzajúcej hodiny. Následne sú deťom predstavené chemikálie a pomôcky, ktoré budú v hodine využité. Otázkami sú deti dovedené k myšlienke, čo by sa mohlo stať pri ich zlúčení. Pokiaľ to bezpečnostné pravidlá dovoľujú, sú ich nápady vyskúšané a prezentované lektorom. Potom je celý pokus predvedený lektorom. Potom sú rozdané pomôcky a chemikálie a všetci, alebo pri náročnejších pokusoch postupne, deti daný pokus vykonajú. Hodina je zakončená popisom prečo sa reakcia stala a všetci spoločne upracú pracovisko.
Štruktúra lekcie
Príklady pokusov:
Sopka, Balónik, Nehorľavý papier, Maľovanie mliekom, Nenewtonovská kvapalina, Lenivý dym, Magnetizmus, Sliz domáci, Lodičky, Horiace písmo, Statická elektrina, CD bubliny, Fireball, Prúdenie a odpor vzduchu